Održan tehnički pregled centralnog groblja u Brinju

U srijedu, 14. srpnja 2021. održan je tehnički pregled Centralnog groblja u Brinju. S uspješno obavljenim tehničkim pregledom završen je projekt Rekonstrukcije i opremanja Centralnog groblja u vrijednosti od 3,9 mil. kuna. Tehničkom pregledu prisustvovali su predstavnici Ureda za graditeljstvo, izvođač radova, stručni nadzor, predstavnici javnopravnih tijela te direktorica Komunalnog društva.
Kroz provedeni projekt Centralno groblje je podignulo svoj vizualni izgled a sve zahvaljujući EU financiranju.
Provedbom ovog projekta završen je još jedan u nizu EU projekata koji su se financirali iz mjere 7.4.1. iz Programa ruralnog razvoja.
Provedbom EU projekata Općina Brinje zajedno sa svojim trgovačkim društvima ojačala je svoje unutarnje kapacitete i stekla veliko iskustvo koje će primijeniti u novom programskom razdoblju u kojem se očekuje povlačenje još više EU sredstava s kojima će Općina Brinje na čelu s načelnikom Zlatkom Fumićem podignuti kvalitetu života u Općini Brinje.
Ovim projektom Brinjsko groblje dobilo je novo ruho i zasigurno se uvrstilo među najljepša groblja u Hrvatskoj.