AKCIJA ČIŠĆENJA ŠPILJE


U Gornjem Lugu kod Žute Lokve proteklog vikenda odvijala se se akcija čišćenja špilje.Organizator je Zagrebački speološki savez, a uz njih su prisutni bili i članovi Hrvatskog speološkog saveza i inicijatibe Čisto podzemlje.Ministar gospodarstva i održivog razvoja Damir Habijan pridružio se akciji i svojim sudjelovanjem podržao inicijativu te poručio da će zaštita okoliša dalje biti vladin prioritet, s naglaskom na očuvanju pitke vode. Komunalno društvo Brinje svojim je kontejnerima i kamionima odvozilo otpad koji je izvučen iz špilje. U protekle četiri godine iz špilje izvučeno je preko 65 kubika raznog otpada poput guma,plastike,bijele tehnike,kauča,fotelja…
Ono što smatramo svojom zaslugom je da u protekle dvije godine nema novo odbačenog otpada jer je

U Gornjem Lugu kod Žute Lokve proteklog vikenda odvijala se se akcija čišćenja špilje.Organizator je Zagrebački speološki savez, a uz njih su prisutni bili i članovi Hrvatskog speološkog saveza i inicijatibe Čisto podzemlje.Ministar gospodarstva i održivog razvoja Damir Habijan pridružio se akciji i svojim sudjelovanjem podržao inicijativu te poručio da će zaštita okoliša dalje biti vladin prioritet, s naglaskom na očuvanju pitke vode. Komunalno društvo Brinje svojim je kontejnerima i kamionima odvozilo otpad koji je izvučen iz špilje. U protekle četiri godine iz špilje izvučeno je preko 65 kubika raznog otpada poput guma,plastike,bijele tehnike,kauča,fotelja…
Ono što smatramo svojom zaslugom je da u protekle dvije godine nema novo odbačenog otpada jer je prostor pokrivenom sustavom videonadzora 24/7 i pored toga službe Komunalnog društva redovito obilaze i održavaju taj i okolni prostor.
Ovim putem još jednom naglašavamo da u općini Brinje pored odvojenog sakupljanja otpada (papira,plastike) od vrata do vrata radi reciklažno dvorište te da svi sugrađani otpada mogu besplatno predati nama na zbrinjavanje.
Čuvajmo naš lijepi okoliš.
Budimo prijatelji prirodi.

Uprava Komunalnog društva Brinje d.o.o.