Komunalno društvo Brinje dobilo certifikat bonitetne izvrsnosti

Komunalno društvo Brinje d.o.o. dobilo je od Bonitetne kuće CompanyWall bonitetnu ocjenu A+ koja se dodjeljuje tvrtki koja se uspješno uspinje na svom poslovnom putu te je sposobna podmiriti svoje obveze i uspješno izbjeći poslovne rizike.

Bonitetna ocjena predstavlja kombinaciju statičke i dinamičke ocjene.

Statička ocjena utvrđuje se temeljem pokazatelja uspješnosti i pokazatelja likvidnosti iz godišnjeg izvještaja.

Dinamička ocjena predstavlja promjenjivu vrijednosti koju modificiraju varijabilni faktori kao što su:

• vremenski period koji je subjekt proveo u blokadi

• broj i ishod sudskih postupaka u kojima je subjekt sudionik

• porezna i druga dugovanja

• likvidnost

• odnos prihoda u javnom i privatnom sektoru.

Uz sve ekonomske i prirodne okolnosti koje itekako utječu na izvršavanje naših obveza nastojimo sve balansirati a ovaj certifikat samo je jedan od pokazatelja ustrajnog rada i predanosti svih djelatnika Komunalnog društva Brinje.

M. Javor